כלי עבודה ואביזרי נוי

מערכות השקייה

חשבון המים גדול? שכחתם לסגור את ברז ההשקיה? יש צמחים שמתו מיובש או מעודף מים בגינה? העץ תקוע ולא גדל? הגינה לא פורחת? 

כל הבעיות הללו ועוד רבות ימנעו אם תדעו לנצל את הטכנולוגיה הפשוטה והזמינה של מערכת השקיה ממוחשבת ודישון לגינה. התקנת מערכת השקיה טובה תשחרר אתכם מכל דאגה. תכנון יעיל ונכון של מערכת השקיה מאפשר הנאה מגינה מוריקה, פורחת ומניבה, תוך כדי חיסכון משמעותי במים, בכסף ובזמן. גינה מדהימה לא נוצרת רק מהצמחים היפים ששתלנו בה, היא תלויה רבות בתשתיות ובאופן ההשקיה והמזון הזמין לצמח למשך גדילתו. 

ריכזנו עבורכם את היתרונות: 

גינה בריאה, פרחונית ומניבה – כידוע עצים, שיחים ופרחים הינם משפחות שונות ומורכבות כאשר כל אחד ואחד צורך תנאים, כמות ודרך השקיה שונים. על מנת למקסם את בריאות הצמח נוכל בעזרת השקיה מבוקרת לתת לכל צמח בדיוק את הכמות ומינון ההשקיה שצריך. כך נקבל צמחיה בעלת מערכת שורשים בריאה, נגביר פריחות, נמקסם פירות בעצי הפרי ונפחית במחלות ורקבונות. 

חיסכון במים ובכסף – השקיה מבוקרת ממחשב נותנת את האפשרות לדייק בכמות המים, בתדירות ההשקיה והכי חשוב בצורת ההשקיה ע"י טפטוף שהינה השיטה הטובה ביותר למרבית הצמחים. כך נמנע בזבוז במים, משאב חשוב ביותר וגם יקר בזמן האחרון. בטפטוף, אגב המצאה ישראלית, הצמח מקבל את ההשקיה בצורה איטית וכך ניתן לתת השקיית עומק שמעודדת את השורשים לגדול וגורמת להתחזקותם. 

חסכון בזמן – במקום לעמוד ולהשקות בצינור שזאת חוויה שרבים נהנים ממנה, אך כמו שהבנתם פחות אהודה על הצמחים (הרטבת עלים ופרחים יכולה לפגוע בצמח ולגרום מחלות עלים). נשקיע את הזמן בטיפול וטיפוח הגינה, גיזומים, עישוב, תיחוח ועוד. 

מערכת השקיה ודישון ממוחשבת –  הינה מערכת הכוללת בראש ובראשונה: 

ראש מערכת השקיה – הינו המכלול השלם שהוא כלל האביזרים וחלקי המערכת, המאפשרים שליטה בהזרמת המים אל העצים, הצמחים והמדשאות בגינה. ראש מערכת השקיה ממוחשב הכולל – מחשב ההשקיה/קוצב, מדשנת ומז"ח, וסת לחץ, מסנן, ברז גן כדורי, זקיפים ואביזרים נלווים. 

מחשב השקיה – המוח של מערכת ההשקיה – ישנם שני סוגים עיקרים: AC – מחשב שמקור המתח שלו ניזון מחשמל ו DC – שמקור המתח שלו מבטרייה. המחשב ניתן לתכנות ויכול לשלוט במספר קווי השקיה (ישנם מחשבים שיכולים לשלוט בקו אחד ועד מספר רב של קוים) כל קו יותאם לפי אזורי הגינה וסוג הצמחייה בגינה, הוא יכול לקבל פקודת פתיחה לשעה שונה ולמשך זמן שונה, כך למעשה ניתן לשלוט בפרוטרוט בכמות המים בכל סוג של צמחייה בגינה ולמקסם את דרישות ההשקיה של הצמח. 

מסנן – מכשיר המשמש לסינון המים ומותקן בראש מערכת ההשקיה, תפקידו להגן על אביזרי המערכת מפני סתימות במערכת הטפטוף או ההמטרה. 

וסת לחץ – מכשיר המותקן לפני מערכת הטפטוף ומשמש לוויסות לחץ המים, על מנת לשמור על עמידות המערכת והטפטפות. 

מפחית לחץ – מכשיר המותקן על פי רוב לפני אביזרי המערכת ומשמש להפחתת לחץ מים גבוה. 

משאבת דשן – משאבה המותקנת לפני מערכת הטפטוף השואבת דשן או כל חומר אחר (הדברה) ומעבירה אותו אל קווי ההשקיה בזמן פתיחת הקווים. 

מז"ח – מונע זרימה חוזרת – מכשיר המחויב התקנה על פי חוק בכל התקנה של מדשנת, שנועד למנוע מצב שבו החומר דשן/הדברה זורם בחזרה למערכת המים.

כלי עבודה

בחירת כלי עבודה לגינון הוא לא רק לחובבי הכלים, גם האנשים שאוהבים לעבוד בידיים, ייטיבו עם עבודתם בשימוש בכלי הנכון. 

למעשה בחירת כלי טוב, המתאים ספציפית למטרת העבודה, ישפר את התוצאות ויפיק מכם את המקסימום במינימום מאמץ, ליצירת גינה מטופחת ומטופלת. אנחנו בהרמוניה בטבע עובדים עם מבחר גדול של יצרנים ישראלים ויבואנים מובילים בתחום, על מנת לספק לכם את הכלי האידיאלי במחיר האופטימלי תוך כדי הסבר מפורט על שימושו, יתרונותיו וחסרונותיו. בואו ותנסו אותנו ואת צוות המוכרים שלנו. אנו נשמח לעזור לכם להתאים את המזמרה לסוג הגיזום, את הכפפות העבות לעבודה המאסיבית ואת המוט הטלסקופי לעבודה במינימום מאמץ. 

אנו משווקים מורשים של המותגים: WOLF Garten  / תבור שיווק   / Elgo   / ARS מזמרות /  ועוד

כדים ואביזרי נוי

כשחושבים על עיצוב פינה עם צמחים ועציצים, לפעמים הצמחייה היא רק תירוץ, ומה שחשוב באמת הוא העציץ. בחירת כלי מתאים למקום הנכון בבית או בגינה עושה את ההבדל. 

בהרמוניה תוכלו למצוא מגוון רחב של כלים מסוגים וגדלים שונים: כדי גלזורה בשלל צבעים, כולל יבוא של כדי סטוק ייחודיים שניתן למצוא בלעדית אצלנו. כדי טרקוטה וחרס איטלקי קלאסי ומודרני. כדים קולומביאנים בעבודות יד ובצבעים פסטלים ייחודים. כלי פוליאסטר ופיברסטון בצורות שונות של כדים ואדניות ועוד מגוון רחב בשטח תצוגה של כ – 700 מ"ר. 

נשמח לעזור לכם להתאים כלי עם טאץ׳ עיצובי.

הדברה

המזיקים פוקדים את הגינה הביתית בעיקר בעונות החמות של השנה, על כן בעיקר באביב, בקיץ ובסתיו יש לשים לב לעניין ולערוך מפעם לפעם ביקורת מזיקים בגינה, בכדי לוודא שלא נגרם נזק לצמחייה והעצים. במידה וזיהיתם סימנים של מזיקים כגון: עלים מחוררים ומעוותים, נקודות חלודה או כתמים לבנים, קורי עכביש, ועוד ייתכן ומדובר בחרק ששוכן בגינתכם וגורם לנזקים. ייתכן ומדובר בכנימות, אקרית הקורים, זבובים, או חרק אחר שהפך את גינתכם למקום משכנו הקבוע. לאחר שתזהו את סוג החרק שפקד את הגינה, תוכלו להתאים את שיטת ההדברה המתאימה ביותר לסוג והיקף הבעיה. 

חשוב לזכור, כי לא כל החרקים השוכנים בגינתכם מזיקים. ישנם חרקים דוגמת, חיפושית, גמל שלמה, חיידקים שונים, שניזונים מחרקים אחרים או מספקים חומרי דשן לגינה, ולכן באופן טבעי מסייעים בשמירה על הצמחייה באזור. בעת ביצוע ההדברה התחשבו בחרקים אלו ונסו למזער את הנזק הנגרם להם – אין שום סיבה להפר שלא לצורך את איזון האקולוגי העדין במקום ולפגוע בחרקים שעוזרים לכם במאבק נגד החרקים המזיקים.

הדברה אורגנית

כיום ידוע וברור כי חומרי ההדברה הכימיים הם גורם לא ידידותי לסביבה וגם לא לבריאות שלנו. מלבד העובדה שהם רעילים לאדם ולבעלי חיים, קצב ההתפרקות בטבע של החומרים הכימיים הוא קצב איטי מאוד, והם גם עלולים לפגוע באורגניזמים נוספים, מעבר למזיקים. בנוסף לכל זאת, החומרים הכימיים מחלחלים אל תוך הקרקע ומשם למאגרי מי התהום ואל הנחלים והים, מה שיכול לפגוע במי השתייה ובבעלי חיים ימיים. 

הדברה אורגנית – הינה פעולת הדברה באמצעות שימוש של חומרים טבעיים בלבד, חומרים שאין בהם כל שינוי או התערבות תעשייתית ו/או כימית. אין הדבר מעיד שהדברה אורגנית היא סוג של התחייבות להדברה טבעית ירוקה, שאינה מסוכנת ולא כוללת חומרים רעילים. בפועל ההנחה ששיטות הדברה אורגנית אינן רעילות זו טעות. יש חומרים שאמנם נחשבים אורגניים, אך הם רעילים ומסוכנים לבני אדם או בעלי חיים. 

הדברה ירוקה יכולה להתבצע במגוון דרכים שונות: הדברה אלקטרונית, הדברה אקולוגית או הדברה ביולוגית, בכל אחת מהשיטות הללו ישנה אפשרות שיהיה מדובר בדרך הדברה אורגנית. 

לדוגמה: הדברה ביולוגית היא תמיד גם הדברה אורגנית, זאת מאחר והשימוש בבעלי חיים שטורפים מזיקים זו דרך אורגנית לחלוטין. ברוב המקרים כאשר אנשים מחפשים הדברה אורגנית נגד מזיקים הם בעצם מתכוונים להדברה טבעית שאינה מכילה רעל בחומרי ההדברה. אתם מוזמנים להגיע למשתלה ולבחור ממגוון ההדברות האורגניות והביולוגיות שלנו. אנחנו תמיד ממליצים להגיע אלינו עם תמונות של הצמחים הפגועים כדי שנוכל לאבחן ולהתאים לכם את ההדברה המתאימה ביותר.

הדברה כימית

היא עדיין ההדברה הנפוצה ביותר בכל רחבי העולם. כיום השימוש שנוי במחלוקת בשל שימוש ארוך שנים בחומרים חזקים יתר על המידה שגרמו בדרכים שונות לפגיעה בטבע, יש לזכור שבעבר סוג זה של הדברה הביא לאדם תועלת רבה ואף תרם בעצירת התפשטות מחלות על ידי מזיקים. בשל כך פותח דור שלם של חומרי הדברה המבוססים על תמציות פרחים. חומרים אלו בעלי רעילות נמוכה במיוחד ושימוש נכון פוגע בחרקים בלבד ופחות גורם נזק סביבתי. 

חומרי הדברה כימיים מגיעים במספר צורות: נוזל, מוצק, ג'ל וגזים. הם מורכבים מחומרים שונים בעלי רעילויות שונות, ישנם חומרים שמיועדים ללקוח הפרטי וישנם חומרים לשימושם של מדבירים מורשים בלבד. לכן חשוב מאוד לשים לב בקניית חומרי הדברה כימיים. ראשית, שהינם  לשימוש לקוח פרטי וכמובן לעקוב בפרוטרוט אחרי הוראות השימוש. אנו במשתלה לא ממליצים לקבל הוראות שימוש ממקורות שונים אלא רק מהוראות היצרן. היות וישנם כל כך הרבה סוגי מזיקים ומחלות חשוב להתייעץ עם עובדי המשתלה על החומר הייעודי לבעיה בצמח שלכם.

אדני רכבת

בין תכונותיו המובהקות של אדן הרכבת ניתן למנות את הקו הישר, החוזק, החיספוס במגע, המראה החם והעובי האחיד. 

אדן הרכבת הוא אלמנט דומיננטי מאוד בבניה בכלל ובגן בפרט. הוא בולט בקשיחותו ובמראהו הכהה גם יחד. עוביו הנדיב מאפשר להשתמש בו כחלק מתשתיות הגן כמדרגות, כקיר תומך לשטח מגונן מוגבה או מונמך (טרסות).אחד הדברים שהאדנים יודעים לעשות יפה בגן, הוא להגדיר שטחים.בין אם מדובר בתוחם לערוגת פרחים, תבלינים, ירקות, שיחים ועוד. הקווים הישרים של האדן והזוויות החדות יתנו מראה מסודר ומאורגן. חשוב גם לזכור שבמקור אדן רכבת שימש כתשתית למסילת הרכבת ולכן האדן טבול בחומרים כימיים, שמיועדים לשמור על אורך חייו לזמן רב.

גדרות ובמבוקים

קני הבמבוק חזקים מאוד ומשמשים לבניית בתים (באקלים טרופי), גדרות, גשרים, פיגומים, מקלות הליכה, ריהוט, צעצועים ועוד. הבמבוק אף משמש להכנת מספר כלי נגינה. אם אתם רוצים להקיף את הגינה שלכם, או ליצור חוצץ בין הרחוב לבין הגינה, גדר במבוק זו בהחלט הבחירה שלכם. גדרות במבוק גם נראים מצוין, חזקים מאוד, עמידים בפני מזג האוויר ויכולים להחזיק שנים רבות.

אבני מדרך, טרסות וסלעים

אבני מדרך הולכות והופכות נפוצות משנה לשנה ובצדק. אבני מדרך שטוחות, מהוות בסיס חזק ויציב ליצירת שבילים, תיחום אזורים ואף ליצירת משטחי ריצוף גדולים יותר לגינה.אבני המדרך מגיעות במגוון רחב של סוגים, צבעים,עיבודים וגדלים.חלק מהאבנים מגיעות בצורה מנוסרת וחלק מבוקע (מראה טבעי). 

טרסות נמצאות בשימוש האדם אלפי שנים והיוו התקדמות טכנולוגית משמעותית, שאיפשרה קיום חקלאות והתיישבות הררית קבועה. 

כיום ניתן להקים טרסות בהרבה שיטות, ממגוון חומרים למטרות שונות. 

אנחנו מזמינים אתכם להגיע אלינו, להתרשם ממגוון החומרים והאופציות ולקבל ייעוץ מקצועי משלב התכנון ועד שלב ההקמה.

חיפוי קרקע

חיפויי קרקע משמשים שנים רבות לעיצוב הגינה, אך בשנים האחרונות הפכו לחלק בלתי נפרד ממנה, אפשר לייחס מעלה זו ליתרונותיהם הרבים של חיפויי הקרקע, כמו אסתטיות ונוי לגינה, חיסכון יעיל במים, מניעת עשביה ועוד. 

חומר חיפוי מהסוג האורגני (כגון שבבי עץ) יתפרק תוך מספר שנים ועשוי ליצור סביבה נוחה להתפתחות מיקרואורגניזמים חיוביים (התפרקות זו מחייבת אותנו לחדש את חומר החיפוי מדי כמה שנים). כמו כן, תשתפר הטקסטורה של שכבת הקרקע העליונה, שתהפוך לשכבה מאווררת וחדירה יותר למים. 

כאשר נבחר בחיפוי העשוי מחומר מינרלי-אנאורגני (כגון: חלוקי נחל, חצץ, טוף, שברי חרס, ועוד), רצוי לאחר פריסת מערכת הטפטוף, להניח יריעת פלריג אשר דרכה חודרים מי הגשמים ומתקיימת תחלופת גזים. היריעה גם מונעת הצצת עשבים ואינה מאפשרת לחומר החיפוי להתערבב עם קרקע.